כתבות

למה חשוב שגם הילדים שלכם ירכיבו משקפי שמש?

אתם משקיעים בזוג משקפי שמש אופנתיים בשבילכם, אבל האם אתם מאבזרים גם את ילדיכם? מסתבר שבמדינה שטופת שמש כמו ישראל מומלץ להרכיב את המשקפיים מילדות. מאיזה גיל ולמה זה חשוב?

הבן של ניל פטריק האריס עם משקפי בייביאיטורס

הבן של ניל פטריק האריס עם משקפי בייביאיטורס צילום: יחצ

רוב ההורים מקפידים בעיקר למרוח קרם הגנה על ילדיהם ולוודא שהם חובשים כובע. אבל אחד מהסיכונים המשמעותיים ביותר של קרני השמש לעיתים קרובות "נעלם" מעיני ההורים: הנזק לעיניים צעירות. אופטיקאים מומחים ורופאי עיניים מגבירים את מאמציהם להעלאת המודעות לסכנה של חשיפת יתר לקרני אולטרה סגול של השמש, שהיא מצטברת ובלתי הפיכה.

 

ילדים ובני נוער פגיעים במיוחד לקרני השמש, כי עדשות העין שלהם עדיין אינן בשלות ואינן יכולות לסנן אור UV בצורה יעילה כמו מבוגרים, דבר שעלול לגרום לנזק לרשתית. ילדים חשופים בממוצע פי 3 לחשיפה לקרינת UV מאשר מבוגרים, כאשר 25% מהחשיפה הכוללת לקרניים בכל חייו של אדם מתרחשת לפני גיל 18.

 

בייביאטורס, 195 שקלים

בייביאטורס, 149 שקלים צילום: יחצ

מרכיבים כדי למנוע סרטן

פחות ממחצית מההורים נוטים כיום לאכוף שימוש במשקפי שמש לילדים שלהם, על פי הסקרים האחרונים של האקדמיה האמריקנית לרפואת העיניים. שנים של חשיפת יתר לקרני השמש יכולות לגרום לסרטן של העין או העפעף וכן לגרום לעלייה בסיכון לקטרקט, ערפול של עדשת העין.

"כולם מקשיבים למה שיש לרופאי העור לומר בכל מה שקשור בניזקי שמש, אבל הורים רבים באמת מופתעים ללמוד על הנזק המצטבר לעיניים", אומר אור עזר, היזם מאחורי המותג "בייביאיטורס" ישראל, משקפי השמש הבטיחותיים מארה"ב, "בישראל, עם כל כך הרבה חודשי שמש, חשוב מאוד לשמור על עיני הילדים שלנו מפני נזקים אפשריים בעתיד".

נלקח מאתר nana10
עברו למאמר המלא באתר נענע 10

כתיבת תגובה